maandag, 28 oktober 2024 11:45

Proefworkshop carrousel Beeldende Kunst

Zin om creatief bezig te zijn, iets nieuws te leren en nieuwe mensen te ontmoeten? Van januari tot en met april 2025 vinden er op de doordeweekse dagen creatieve cursussen plaats voor 70-plussers uit Houten. 

Kom proeven aan de verschillende workshops tijdens de proefworkshops!

Fotografie met je smartphone

In deze workshopreeks ontdek je de mogelijkheden van jouw mobieltje. Bruun van Asten verzorgt deze workshop. Je oefent zowel het technisch goed nemen van een foto, als het gestructureerd opslaan en bewerken ervan. Ook onderzoek je de effecten van licht, standpunt, kleur en plaats van het onderwerp in het beeld. Vertel jouw beeldverhaal en ontdek daarbij de mogelijkheden van collages. 

Kunst met metaal en hout 

Ervaar de magie hoe een beetje emaillepoeder in de oven op een koperen plaatje tot een diep glanzende harde laag gebakken wordt. Je gaat vrije vormen maken uit koperplaat en deze emailleren in de oven. Je kunt er sieraden van maken of creatieve objecten. En ze kunnen plat zijn of driedimensionaal gevormd. Als je wil kun je deze ook combineren met hout of met andere objecten – Wim zijn atelier is een verzamelplaats van materialen, die je allemaal mag gebruiken. De cursus wordt gegeven door Wim Vleeskens. 

Beeldende kunst

In deze Creatief + cursus bepaal je, met hulp en inspiratie samen met JoCa, jouw eigen creatieve proces. Wat wil je maken en met welke materialen wil je werken? Tekenen, schilderen, glasstenen of bijvoorbeeld werken met klei. Alles is mogelijk! In de les ligt de nadruk op het ontspannend ontdekken en de vrijheid om te werken met materialen die jou aanspreken, door middel van diverse technieken.

Botanische kunst

Al eeuwen is de plantenwereld een bron van inspiratie voor kunstenaars. Enerzijds worden planten voor wetenschappelijke doeleinden geïllustreerd, anderzijds worden ze  getekend en geschilderd vanwege hun fantas-tische vormen en kleuren. Tijdens deze cursus neem je een duik in de botanie en onderzoek je hoe je zelf het liefste planten weergeeft.

De cursus wordt gegeven door Elisa Schöne. In de les krijg je de ruimte om verschillende teken- en schildertechnieken uit te proberen en zo de vormen- en kleurenrijkdom van planten te onderzoeken. Plezier in het proces en het aanwakkeren van creativiteit staan hierbij voorop!

Creatief keramiek

In deze workshop ontdek je wat je met klei kan maken. Hoe de klei onder je handen kan veranderen van vorm. Wat zou je willen maken? Wat is mogelijk? Als jouw werkstuk klaar is en je bent tevreden, dan wordt het gebakken en volgt de komende uitdaging. Glazuren! Zo leuk! Deze workshopreeks wordt gegeven door Helma van den Eijnde. 

Proefworkshop carrousel Beeldende Kunst

Bent u geïnteresseerd in een of meerdere workshops, maar weet u nog niet zeker of de workshop bij u past? Meld u dan aan voor de proefworkshops via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Deelname aan de proefworkshops is gratis.

Op deze workshopochtend proeft u van alle vijf de beeldende kunstworkshops. In kleine groepjes rouleert u elk half uur van workshop. Een soort kunst-workshop speeddate. Vooraf en tussendoor is er ruimte voor koffie en thee. Zie hieronder de vijf beeldende workshops.

Datum en tijd: Maandag 18 november, 10.00 tot 13.15

Locatie: Huis van Houten, Onderdoor 160, 3995DX, Houten